INNE  ROZWIĄZANIA   Z   ZASTOSOWANIEM
STOR   (ROLET)   RZYMSKICH

Innowacyjnym rozwiązaniem są story rzymskie, które możemy zasłaniać od dołu do góry. Jest ono przydatne w sytuacjach, kiedy np. nie chcemy by nam zaglądano do wnętrza, a jednocześnie pragniemy wpuścić światło w ciągu dnia albo oglądać rozgwieżdżone niebo nocą.

roleta rzymska zasłaniająca okno od dołu do góry


Story te nie mają łańcuszka ani sznurka do operowania. Obsługuje się je uchwytem umieszczonym na górnej krawędzi, przesuwając zasłonę ręcznie lub za pomocą ramienia teleskopowego.


dwie rolety rzymskie zamiast jednej

Możemy zastosować kombinację stor od góry okna i od dołu. Jeżeli połączymy różne tkaniny, to otrzymamy ciekawą kompozycję. W ciągu dnia opuszczamy storę dolną pełniącą funkcję zasłony, odsłaniając okno, które możemy przysłonić górną storą wykonaną z przejrzystej tkaniny. Na noc możemy podciągnąć obie story do góry zasłaniając okno gęściejszą tkaniną.

zdjęcia: DofixW sytuacjach, gdy np. okno jest położone tuż pod sufitem i nawet maksymalnie podciągnięta do góry stora utrudnia jego otwarcie, idealnym rozwiązaniem może być zastosowanie systemu szynowego, który umożliwia przesunięcie story na bok i całkowite odsłonięcie okna. Rozwiązanie to jest praktyczne w przypadku dużych okien, na których możemy zawiesić kilka stor.


rolety rzymskie przesuwane na bok

zdjęcia: Dofix


powrót
Copyright © MDecor-Studio
2004
Dekoracje okien
www.dekoracjeokien.pl