Dekoracje okien

Firany, zasłony, rolety, żaluzje, plisy, karnisze


nowa usługaznajdź nas na facebooku google+

poleć stronę znajomemu
FAQ
mapa serwisu
dodaj do ulubionych
firanki zasłony rolety rzymskie,austriackie panele inne dekoracje tkaniny,firany,zasłony rolety plisy wertykale żaluzje karnisze
firany zasłony rzymskie panele inne tkaniny rolety plisy wertykale żaluzje karnisze


 

Dekoracje okien i pole elektromagnetyczne

W dniu 2012-07-04 odbyła się konferencja CERN dotycząca cząstki oraz pola Higgsa, teoretycznie mająca niewielki związek z dekoracją okien, oczywiście poza wystrojem okien w sali konferencyjnej. To wydarzenie jednak przypomniało nam o innym polu wszechobecnym w naszych mieszkaniach i domach - polu elektromagnetycznym.

Pole elektromagnetyczne wytwarzane między innymi przez przesyłowe linie wysokiego napięcia otacza nas ze wszystkich stron. W naszych mieszkaniach i domach pola elektromagnetyczne wytwarzają nie tylko kuchenki mikrofalowe ale także wszystkie urządzenia elektryczne przewodowe i bezprzewodowe.

Telewizor, telefon, komputer a nawet automatyka sterowania karniszem, roletą okienną lub bramą garażu wykorzystują różne częstotliwości do przenoszenia sygnału. Jednak wszystkie te urządzenia tak powszechne w naszym życiu generują pola i promieniowanie elektromagnetyczne. Okazuje się, że dekoracja okna, zasłona lub roleta poza ochroną przed promieniami słońca wpadającymi do naszego pokoju może spełnić także funkcję ochronną przed polem elektromagnetycznym.

W celu uzyskania tej ochrony możemy po prostu wykonać naszą dekoracje okna z tkaniny która posiada właściwości antyradiacyjne i tłumiące promieniowanie. Takie tkaniny są produkowane i od niedawna dostępne w ofercie firm z którymi współpracuje nasza pracownia dekoracji okien. Zasłony lub firanki można wykonać z materiałów tłumiących pola zarówno wysokiej jak i niskiej częstotliwości. Tkaniny mogą mieć domieszki bawełny lub poliestru.

Niestety na razie wybór kolorystyczny i wzorniczy takich tkanin jest skromny w porównaniu z ofertą tysięcy rodzajów, wzorów i kolorów materiałów dekoracyjnych mających zastosowanie do szycia firan, zasłon i rolet rzymskich. Ale oferta ta jest stale poszerzana i możemy oczekiwać, że niedługo decydując się na dekoracje okien w naszych mieszkaniach i domach będziemy mogli wybrać dowolną tkaninę posiadającą właściwości ochronne.

Przykładowe zdjęcia materiałów dostępnych w ofercie firmy MDecor studio, które mogą być wykorzystane na firany antyradiacyjne w galerii poniżej.

Na razie jeszcze skromna galeria tkanin antyradiacyjnych

powrót do home


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w góręw góręw górę

firankizasłonyaranżacjaprojektyrolety rzymskietkaninyroletyżaluzje

Copyright © MDecor-Studio
2004
Dekoracje okien
www.dekoracjeokien.pl