Dekoracje okien

Firany, zasłony, rolety, żaluzje, plisy, karnisze


nowa usługa
dekoracje okien - firany

znajdź nas na facebooku google+

poleć stronę znajomemu
FAQ
mapa serwisu
dodaj do ulubionych
firanki zasłony rolety rzymskie,austriackie panele inne dekoracje tkaniny,firany,zasłony rolety plisy wertykale żaluzje karnisze
firany zasłony rzymskie panele inne tkaniny rolety plisy wertykale żaluzje karnisze


Firany

Firanki w dekoracji okien nie mają dziś wiele wspólnego z tradycyjnymi firankami zaczepianymi na żabkach karnisza. Mogą być wykonane z wielu tkanin.

Przejrzyste, zwiewne organzy, które nie ograniczają dopływu światła mogą wnieść do wnętrza bogactwo kolorów, których intensywność zmienia się w zależności od ilości nakładających się warstw materiału, lub stanowić ledwie widoczną mgiełkę, nie ściągając w ogóle na siebie uwagi, a jednocześnie skutecznie przysłonić wnętrze. Ten rodzaj firan nadaje się do każdego stylu wnętrza.

Organzy mogą być zupełnie gładkie lub wzorzyste. Istnieją też tkaniny składające się z dwóch warstw organzy miejscami ze sobą złączonych, różniących się odcieniem, dzięki czemu uzyskuje się dodatkowe efekty kolorystyczne.

Firanka z kwiecistej organzy, zasłony z tafty opierają się o podłogę, przewieszone przez mosiężne rozety Firanka z organzy w kwiaty stanowi komplet z zasłoną z bawełny pseudoroletka

Woale są mniej przejrzyste, niż całkowicie transparentne organzy, mocniej filtrują promienie słoneczne i ładnie się układają. Tradycyjnie mogą być białe lub w naturalnym kolorze ecru, bardziej fantazyjne są w pełnej gamie kolorów i olbrzymim bogactwie wzorów. Drapuje się je przy pomocy taśm firanowych, a w bardzo nowoczesnych wnętrzach można z nich tworzyć panele (są to płasko rozpięte pasy tkaniny obciążone na dolnym brzegu listewką dla zachowania kształtu).

Klasyczna dekoracja z woalu Dekoracja dużego wykuszowego okna wykonana z miękkiego kreszowanego woalu Dekoracja z kilku kolorów woali

Amatorom tradycji polecamy koronki, siatki i tiule, gładkie lub haftowane, także kolorowo. Są wśród nich tak stylizowane, że doskonale wyglądaja w nowoczesnych wnętrzach.

Poza wymienionymi posiadamy jeszcze wiele kolekcji tkanin o ciekawych fakturach i splotach, wytrawianych oraz tkanin typu pozytyw - negatyw. Możemy z nich wyczarować firany, story liftowane, panele lub inną oryginalną dekorację. Przykładowe zdjęcia materiałów na firany do dekoraci okien w galerii firany.

Zajrzyj do sklepu

Sklep Karnisze dla każdegow góręw góręw górę

firankizasłonyaranżacjaprojektyrolety rzymskietkaninyroletyżaluzje

Copyright © MDecor-Studio
2004
Dekoracje okien
www.dekoracjeokien.pl