Dekoracje okien

Firany, zasłony, rolety, żaluzje, plisy, karnisze

znajdź nas na facebooku google+
 poleć stronę znajomemu
FAQ
mapa serwisu
dodaj do ulubionych
firanki zasłony rolety rzymskie,austriackie panele inne dekoracje tkaniny,firany,zasłony rolety plisy wertykale żaluzje karnisze
firany zasłony rzymskie panele inne tkaniny rolety plisy wertykale żaluzje karnisze


Żaluzje poziome (weneckie))

Żaluzje poziome

Żaluzje poziome są jednym z najstarszych sposobów osłonięcia okien, znanym już od czasów starożytnych. Pierwsze żaluzje pochodzą z Egiptu i Japonii. Do Europy zostały sprowadzone przez weneckich kupców i stąd wywodzi się używana do dziś nazwa żaluzji poziomych - żaluzje weneckie. Oczywiście przed wiekami używano innych materiałów do ich produkcji a także innych mechanizmów.

Żaluzje poziome są doskonałą formą zasłonięcia okien w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach. Pozwalają regulować dopływ światła o każdej porze dnia, współgrając z oszczędną formą wystroju. Mogą zaistnieć samodzielnie lub uzupełniać dekorację okna uszytą z tkaniny.

Ze względu na rozmaitość materiałów, z których mogą być wykonane żaluzje poziome możemy wyróżnić następujące ich rodzaje:

Wszystkie żaluzje przygotowujemy na konkretny wymiar okien. Na życzenie klienta możemy je również zamontować.

Żaluzje poziome aluminiowe

Jest to nowoczesna kolekcja żaluzji, która zaspokoi najbardziej wybredne gusty.

żaluzje softline

Żaluzje dostępne są w ponad 140 kolorach. Linki i drabinki oferowane są w kilkunastu kolorach, zharmonizowanych z barwą żaluzji.

Mechanizm sterujący może być zainstalowany z lewej lub z prawej strony. Standardowo żaluzje obsługuje się prętem (ustawianie kąta lamelek) i sznurkiem (podciąganie). Możliwe jest zastosowanie mechanizmu łańcuszkowego lub sterowania elektrycznego.

Lamelki wykonane są z aluminium, również perforowanego. Żaluzje mogą być wyposażone w linki prowadzące, które utrzymują je w płaszczyźnie uchylonego okna. Szerokość lamelek standardowych wynosi 25mm. Możliwe są także lamelki 16, 35 i 50mm.

Żaluzje Softline mogą być montowane do skrzydła okna lub do ściany czy sufitu. Do okien PCV można je zamontować w sposób bezinwazyjny przy pomocy specjalnych uchwytów.
żaluzje poziome żaluzje poziome
żaluzje poziome żaluzje poziome

zdjęcia Faber

Specjalną ofertę stanowią żaluzje do okien dachowych. Dostępne są dla każdego wymiaru okien VELUX, ROTO i FAKRO.


Żaluzje Retro

Model żaluzji retro oparty jest na pierwszej w historii żaluzji.

żaluzja Casablanca

Model Casablanca jest nowoczesną wersją pierwszej żaluzji weneckiej Faber, która powstała w 1949 roku. Charakteryzuje się ona aluminiowymi lamelkami poziomymi o szerokości 50mm oraz górnym i dolnym profilem wykonanym z prawdziwego drewna - mahoniu, wiśni lub lipy.

Oryginalny sznurkowy mechanizm składa się ze stylizowanego na stary bloczka wykonanego z patynowanego mosiądzu lub postarzonej stali.

Żaluzje retro posiadają standardowo taśmę drabinkową, której kolor może współgrać lub kontrastować z kolorem lameli.
żaluzje poziome żaluzje poziome

zdjęcia Faber

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane wykonane są ze specjalnego gatunku drewna, które zapewnia im doskonałą jakość. Są dostępne w kilku modelach i w dwóch szerokościach lamelek: 27mm i 50mm.

Żaluzje Basswood

amarant 27mm Basswood standard 50mm

Lamelki z drewna Basswood mają regularną strukturę usłojenia i ciepłe głębokie kolory. Żaluzje standard 50mm są wyposażone w drabinkę sznurkową lub taśmową w kilkunastu kolorach.

zobacz katalog żaluzji Basswood

żaluzja drewniana retro 50

Mechanizm retro

Żaluzje drewniane z mechanizmem retro tworzą nostalgiczny klimat. Belka górna i dolna dobrane są do koloru lamelek. Mechanizm może być w kolorach złotej patyny i srebrnej patyny. Żaluzja Retro 50 mm dostępna jest standardowo z drabinką taśmową.

Żaluzje 25 mm obsługuje się za pomocą pokrętła i sznurka. Żaluzje retro, standard 50 mm sterowane są sznurami.

Żaluzje Select

Żaluzje Select dostępne są w szerokości 25 mm, 50 mm charakteryzują się pięknym usłojeniem prowadzonym wzdłuż lamelki. Dzięki temu żaluzje tworzą we wnętrzu przytulną i miłą atmosferę. Dostępne są w wersji standard lub retro. Standardowo żaluzje Select obsługiwane są za pomocą sznurków do podnoszenia i obracania żaluzją. Żaluzja Retro dodatkowo wyposażona jest w drabinki taśmowe.

żaluzja Select 25żaluzja Select standardżaluzja Select Retro

zobacz katalog żaluzji Select

Żaluzja FSC

żaluzja FSC

Lamelki FSC sq opatrzone znakiem FSC. Żaluzje wykonane sq z najwyższej jakości drewna cedrowego i występują wyłącznie w szerokości 50 mm. Usłojenie lamelek z drewna cedrowego jest subtelne. Delikatne paski wprowadzają harmonię i ciepło do wnętrza. Standardowo żaluzja sterowana jest sznurkami i wyposażana w drabinkę sznurkową. Opcjonalnie można zastosować drabinkę taśmową. Żaluzja FSC może być standardowa lub w stylu retro.


zobacz katalog żaluzji FSC

Żaluzje Topline

żaluzja Topline Retro 35

Żaluzje Topline dostępne są w szerokościach 35 mm i 50 mm. Standardowo sterowane są za pomocą sznurków i wyposażone w drabinkę taśmową. Lamelki pokryte są lakierem UV co pogłębia i wzmacnia ich kolor. Lamelki są wyjątkowo cienkie, powoduje to że pakiet po podniesieniu jest mały. Żaluzje wykonane są z różnego rodzaju drewna jak: wiśnia, teak, sosna, jesion, buk i dąb.

zobacz katalog żaluzji Topline

Żaluzje plecione Bamboo

żaluzje Bamboo

Żaluzje bambusowe wykonane są z lamelek o szerokości 50 mm. Na lamelki składają się bambusowe patyczli powiązane sznurkiem i zaimpregnowane lakierem. To połączenie tworzy niepowtarzalny efekt i wprowadza etniczny, harmonijny klimat do wnętrza.

Standardowo żaluzje bambusowe wykonane są z mechanizmem retro i wyposażone w drabinkę taśmową. Belka dolna i górna dostępne sa w trzech kolorach: buk, dąb i wiśnia.

zobacz katalog żaluzji Bamboo

Żaluzje materiałowe

Dzięki grze światła przenikającego przez lamele wykonane z materiału żaluzje materiałowe tworzą niepowtarzalny nastrój we wnętrzu. Stanowią świetną alternatywę dla żaluzji metalowych, które wprowadzają więcej chłodu i surowości. Pastelowa kolorystyka lameli rozjaśni każde wnętrze, a kolory zdecydowane dodadzą mu ekspresji.

Żaluzje materiałowe rewelacyjnie komponują się z innymi dekoracjami okien, jak firanki czy zasłony.

żaluzje poziome materiałowe Ventex

Lamele żaluzji materiałowych mają szerokość 50mm, rynna górna jest stalowa, może być osłonięta drewnianą maskownicą. Sterowanie żaluzjami może się odbywać ręcznie (sznurkiem i prętem), przy pomocy korby lub elektrycznie.

zobacz katalog żaluzji materiałowych Ventex

Żaluzje skórzane

Lamele żaluzji o szerokości 50mm wykonane są ze skóry w kilku kolorach. Żaluzje skórzane są elegancką i luksusową wersją żaluzji. Świetnie pasują do gabinetów, którym dodadzą świetności i prestiżu.

W połączeniu z drewnianymi dodatkami stanowią bardzo stylową formę zasłony okiennej.

Możliwe opcje sterowania żaluzjami skórzanymi: ręczne, przy pomocy korby lub elektryczne. W wersji sterowania ręcznego możliwy jest system standard lub retro.

żaluzje ze skóry

zobacz katalog żaluzji skórzanychZajrzyj do sklepu

Sklep Karnisze dla każdego


w góręw góręw górę

firankizasłonyaranżacjaprojektyrolety rzymskietkaninyroletyżaluzje

Copyright © MDecor-Studio
2004
Dekoracje okien
www.dekoracjeokien.pl