Dekoracje okien

Firany, zasłony, rolety, żaluzje, plisy, karnisze


nowa usługa
znajdź nas na facebooku google+
poleć stronę znajomemu
FAQ
mapa serwisu
dodaj do ulubionych
firanki zasłony rolety rzymskie,austriackie panele inne dekoracje tkaniny,firany,zasłony rolety plisy wertykale żaluzje karnisze
firany zasłony rzymskie panele inne tkaniny rolety plisy wertykale żaluzje karnisze


 

Żaluzje a dekoracje okien.

Żaluzje to osłony przeciwsłoneczne, kojarzące się raczej z typowo technicznym i użytkowym zastosowaniem do regulacji wpadającego przez okno światła niż z dekoracją okna. Jednakże przemyślany wybór rodzaju żaluzji, koloru lameli, materiału z którego mogą być wykonane, a także sposobu sterowania żaluzjami może z nich uczynić ciekawą i unikalną aranżację okna.

Najczęściej stosowanym materiałem wykorzystywanym do produkcji żaluzji jest aluminium, z którego wykonuje się listewki ( lamele). Zaletą użycia tego materiału do żaluzji jest olbrzymi wybór dostępnych kolorów i wzorów lameli ( patrz galeria żaluzje metalowe ) oraz przystępna cena.

Żaluzje aluminiowe

Popularność jaką uzyskały żaluzje do zasłaniania okien skłoniła producentów do szukania nowych, jeszcze bardziej atrakcyjnych rozwiązań , które mogłyby być wykorzystywane przez dekoratorów wnętrz projektujących dekoracje okien nie tylko wnętrz nowoczesnych ale także tradycyjnie i stylowo urządzanych mieszkań i domów.

Do produkcji lameli żaluzji zastosowano drewno, skórę a także tkaniny, a do obsługi systemy ze sterowaniem elektrycznym . Przy tego typu żaluzjach wybór kolorów i wzorów jest nieco mniejszy (patrz galeria żaluzje drewniane). Żaluzje drewniane , oprócz kilkunastu standardowych kolorów dostępne są także w bogatej kolorystyce i rozmaitych rysunkach słojów drewna egzotycznego, stanowią wtedy produkt dość ekskluzywny i znacznie droższy.

Żaluzje drewniane jako dekoracja okna

Równie ekskluzywne są żaluzje wykonane ze skóry. Oferta kolorów skóry jest skromniejsza i ogranicza się do kilku podstawowych, lecz zastosowanie tego materiału nadaje niezwykle elegancki efekt.

Żaluzje z tkaniny urzekają grą światła przenikającego nie tylko przez szczeliny między poszczególnymi lamelami ale także przez tkaninę z której są wykonane.

Koszty wykonania dekoracji okna z zastosowaniem tego typu żaluzji są porównywalne z innymi klasycznymi rozwiązaniami jak zasłony, firany lub rolety rzymskie.

W zależności od efektu, który zamierza się osiągnąć, żaluzje mogą stanowić jedyną dekorację okna albo być tylko jednym z jej elementów. Mogą także współistnieć z delikatną firanką lub z zasłonami.

Przykładowe zdjęcia aranżacji z zastosowaniem żaluzji >>>

powrót do home


w góręw góręw górę

firankizasłonyaranżacjaprojektyrolety rzymskietkaninyroletyżaluzje

Copyright © MDecor-Studio
2004
Dekoracje okien
www.dekoracjeokien.pl